WIN EURASIA | 360° İmalat Sanayii

WIN EURASIA | 360° İmalat Sanayii

WIN EURASIA WIN Eurasia 2019 – İstanbul TÜYAP’ta Gerçekleşti

WIN Eurasia MetalWorking ve Automation fuarları bu yıl tek çatı altında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşti. WIN Eurasia 2019 fuarı, daha önceki yıllarda düzenlenenlerden farklı olarak, imalat sanayiinin baş tacı sayılabilecek ve özellikle aralarında Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme başlıklarının da bulunduğu altı farklı ticari fuarı bir araya getirdi. ‘360 Derece İmalat Sanayii’ açılımı ile geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan birçok teknolojiyi bir arada bulma şansı verdi.


WIN EURASIA

20 ülkeden 1376 katılımcı ve 111 ülkeden 77.403 ziyaretçi ile TÜYAP fuar alanına kurulan 11 farklı salonda farklı sektör ve meslek gruplarından etkin bir katılım hâkimdi. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik donanımlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem bir araya getirildi.

Bu fuar sanayide dijital dönüşüm trendlerinin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve farklı uygulamaların takibi açısından da önemli bir yere sahip oldu. Özellikle sanal ürün geliştirme, PLM sistemleri(ürün ömrü yönetimi), ERP sistemleri (kurumsal kaynak yönetimi), dijital tedarik zinciri izlenebilirliği ve yönetimi, veri analitiği gibi konulara hizmet etmesi açısından Endüstri 4.0 Festival Alanı oluşturuldu. Bu yıl ilk kez WIN Eurasia fuarlarına dâhil edilen bu salonda, bulut teknolojileri, yapay zeka uygulamaları, arttırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim teknolojileri tanıtıldı. Ayrıca, Digital Factory – IIoT, Digital Proses Otomasyonu, Smart 4.0 Üretim Hattı, WIN 4.0 Application Park gibi özel konseptlerle geleceğin sanayisi (Smart Factory) görücüye çıkmış oldu.

Fuarda özellikle imalat sektörü olmak üzere, geleceğin işletmelerini tanıtırken hem teknoloji firmaları, üretim firmaları, danışmanlık ve ARGE odaklı firmalar hem de sivil toplum kuruluşları stantlarda yerlerini aldı. Özellikle, fuar alanında bulunan dijitalleşme ve endüstri 4.0 alanında çalışmalar yürüten derneklerden bir tanesi de Digit4Turkey (Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği)’ydi. Gönüllü bir parçası olduğum, birlikte çalışmaya her zaman büyük heyecan ve istek duyduğum bir ekip. Henüz yolun başında olmasına rağmen başarılı adımlarla Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 alanlarında adından sıkça söz ettirebilmiş bir dernek. Hep birlikte önceliğimiz, öncelikle ülkemiz için, ülkemiz sanayi ve kalkınması için iyi işlere imza atmaktır, iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.

WIN EURASIA WIN EURASIA WIN EURASIA WIN EURASIA WIN EURASIA WIN EURASIA

Nurşen Yılmaz Erginsoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir