Hakkında

Nurşen Erginsoy kimdir?Nurşen Erginsoy kimdir?

Nurşen Erginsoy, Samsun’da doğup büyümüş, orta öğrenimini Samsun Huriye Süer Anadolu Lisesi, yüksek öğrenimini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde gerçekleştirmiştir.

Profesyonel iş hayatına Garanti Bankası Management Trainee programı ile başlayan Nurşen Erginsoy, ardından Huawei ve Kastas Sealing Technologies firmalarında Proje Yönetimi alanında görev almıştır. 2017-2020 yılları arasında Norm Holding bünyesinde Stratejik Yönetişim bölümünde Proje Yönetim Uzmanı olarak çalışmıştır.

2019 yılında başlayan Profesyonel Koçluk alanında eğitim ve gelişimi halen devam etmektedir.

TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2019 yılında Türkiye’de dokuz üniversite işbirliği ile yürüttüğü “Endüstri 4.0 Farkındalık Eğitimi ve Dijital Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı”nı Ege Üniversitesi’nde başarılı şekilde tamamlayarak Türkiye’deki ilk Endüstri 4.0 Uzmanlarından biri olmuştur. Aynı zamanda, uzmanlık alanı olan Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme konularında, Norm Holding bünyesinde İç Eğitmenlik yapmış ve özel eğitim kurumlarında eğitimler vermeye devam etmektedir.

  • Endüstri 4.0 & Teknolojileri Farkındalık,
  • Geleceği Şekillendiren Teknolojik Kuvvetler,
  • Dijitalleşmiş Dünyada İnsani Bağlantılar,
  • Dijital Okuryazarlık,
  • Dijitalleşen Dünyada Öğrenmeyi Öğrenmek,
  • Dijital Dönüşüm Çağında Koçluk Yaklaşımı ile Değişim Yönetimi gibi başlıklarda eğitimler vermeye devam etmektedir.

Şimdiye kadar çeşitli derneklerde aktif olarak çalışmış ve farklı sorumluluklar almıştır. Aynı zamanda kendi bloğunda güncel araştırma ve öneri yazıları yazmaktadır. Endüstri 4.0 ve Teknolojileri, Dijital Çağda Yetkinlik Gelişimi, Öğrenmeyi Öğrenmek, Dijitalleşen Dünyada Bireysel Dönüşüm, Bireylerde Değişim Yönetimi, Kendini İnşa Etmek gibi konularda kendi yazılarını paylaşmakta ve güncel araştırma raporları ve haber paylaşımları yapmaktadır.

Hayat Boyu Merak, Öğrenme, Paylaşım, Birlikte Yaratmak / Yönetişim / İşbirliği felsefelerini benimsemiştir; aynı zamanda bunlar güçlü değerleri arasındadır. Bu anlamda en çok beslendiği araçlar kitap okumak, gerçek hayat hikayeleri ve seyahat etmektir, ve bunlarla ilgili kendi sitesinde paylaşımlar yapmaktadır.

Potansiyelini en üst seviyeye kadar geliştirmek adına bireylerin düşüncelerindeki ve kişiliklerindeki değişimlerin gençliklerinde aldıkları eğitimle oluştuğu süreklilik ilkesine, bireylerin değişikliklere uyum sağlayabilmesi için kendilerinin var olan potansiyellerinin farkında olmaları ve bunun içinde üretkenliklerini geliştirebilme gerekliliğini savunan yaratıcılık / üretkenlik ilkesine ve son olarak bireylerin kendi kendilerinin öğretmeni olma anlayışını savunan öz-öğretici olma ilkesine gönülden bağlıdır.

Evli ve iyi derecede İngilizce bilen Nurşen Erginsoy’un hobileri arasında bugünü ve geleceği etkileyebilecek konularda etkin araştırma, çalışma ve paylaşımlar yapmak, kitap okumak, profesyonel fotoğrafçılık ve seyahat etmek bulunmaktadır.