21. Yüzyıl Dünya ve Türkiye

21. Yüzyıl Dünya ve Türkiye

Teknolojiden Ekonomiye 21. Yüzyıl Dünya ve Türkiye

Bu kitap, Gelecek kavramının ne olduğu, gelecekte bilim ve diğer bilim alanları ile ilişkisi ve 21. Yüzyıl Bilimsel ve Teknolojik Dönüşümleri hakkında objektif açıklamaların yapıldığı, ilk kez ‘süper teknoloji’ kavramının anlatıldığı akıcı ve öğretici bir kaynak. Özellikle Türkiye’nin de bu yeni dünyada ekonomik ve teknolojik olarak konumunu gösteriyor.

Bilim ve teknolojinin gelişim kulvarında, gelecek için tahmin yapabilmek oldukça zorlu görünüyor. Bu kitap tam da bu ihtiyaca karşılık vererek bilimsel temele dayanarak gelecek modellemesi yapıyor. 21. yüzyıla damga vurması beklenen teknolojik gelişmeler özellikle uygulama alanları ve sektörel bakış açısı ile alınıyor.

Kitabın arka kapağında da yer aldığı üzere, şu söze yer vermeden geçemeyeceğim:

Her şeye rağmen heyecan verici bir gelecek bizi bekliyor! Ancak bu konuda iki seçeneğimiz var: Ya gelecekle olacağız, ya da gelecekten olacağız.

Heyecan dolu gelecekle ilgili henüz gerçekleşmeyen ve 21. yüzyılda gerçekleşmesi öngörülen teknolojik gelişmelerden haberdar olmak adına bu kitabı özellikle okumanızı tavsiye ederim. Farklı bir bakış açısı kazanmak ve belki de henüz ortada olmayan, ancak yakın zamanda ortaya çıkacak ya da var olan mesleklerin dönüşeceği yeni mesleklere şimdiden sizde hazırlanma fırsatı bulabilirsiniz.

Nurşen Yılmaz Erginsoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir