Dijitalde Ustalaşma

Dijitalde Ustalaşma

Dijitalde UstalaşmaÇetin Ünsalan‘ın sunduğu ST-Endüstri Radyo – Reel Piyasalar, İş’te Gündem programına konuk olarak katıldım ve ‘Dijital Ustalık’ konuştuk.

Bu konu özellikle yayında da bahsedildiği gibi, Dijitalleşme sürecinin personelden firmaya nasıl yönetilebileceği ile ilgilidir.

Program kaydına ST-Endüstri Radyo web sitesinden ulaşabilirsiniz, yakında web sitemdeki podcast başlığı altında da yer alacak.

En temelde, kendi web-sitemdeki yazılarımda da sıklıkla bahsettiğim, ‘Büyük Dijitalleşme’ meydan okuması karşısında başarıya ulaşan şirketlere (çeşitli sanayilere ve sektörlere yayılıyor) ‘Dijital Ustası’ deniyor.

Dijital Ustaları iki can alıcı boyutta yetkinleşiyor:

  • Dijital Yeterlilikler (teknolojinin ne olduğu)
  • Liderlik Yeterlilikleri (değişime nasıl liderlik ettiği)

Her birinin kendine göre bir rolü var ve herhangi biri kendi başına yetersiz kalıyor.

Dünyanın en iyi yönetilen şirketleri, dijital dönüşüm süreçlerinde etkinliğini, Dijital Ustalaşma yoluyla yürüttüklerine göre, o zaman dijital faaliyetlere hazırlanan, veya bu yolda olan kurumlarında çalışmalarını/planlarını bu şekilde yeniden gözden geçirmeleri, sürdürülebilir iş sonuçlarına katkı sağlıyor.

Dolayısıyla, baştan aşağı yeni örgüt yapıları, iş süreçleri ve müşteri önermeleri ortaya koymak ve zamanla koşullar değiştikçe oldukça hızlı şekilde değişikliğe gidebilmek, yeni süreçlere adapte olabilmek istiyorsanız, bu mümkün!

Michelangelo’nun bir öncü sözü ile sizi program kaydını dinlemeye davet ediyorum sizleri:
“Eğer insanlar ustalığa ulaşmak için ne kadar çok çalıştığımı bilselerdi, bu hiç de o kadar etkileyici görünmezdi.”

Nurşen Yılmaz Erginsoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir