Dijital İşletme

Dijital İşletme

Dijital İşletmeİşte sizin için harika bir kitap önerisi!

Teknoloji artık hayatın her yerinde ve her ne alanda çalışıyorsanız çalışın teknolojiye ihtiyacınız var. Peki Başarılı bir Dijital İşletme olmak hangi özelliklere sahip olmayı gerektiriyor veya bu dönüşüm nasıl sağlanacak?

Öncelikle kitapta bulabileceğiniz konu, Dijital bir İşletmenin ne anlama geldiği ve neleri hangi teknolojiler ile sağladığı üzerine bilgiler..

Kitap bu anlamda oldukça açık, sade bir dile sahip. Ortalama bir işletmede bulunan tüm operasyonel süreçlere, alt süreçlere değiniyor. Ve özellikle işletmelerin Ana Değer olan Veri’nin ne şekilde kullanıldığı / departmanlar arası veya departman içi süreçlerde kurgulandığı anlatılıyor.

Dijital İşletmeGünümüzün bilgi teknolojileri her alanda olduğu gibi sürekli gelişen ve değişen doğası gereği işletmecilik alanında da dönüşüme yöneltiyor. Bilginin ana değer olduğu yeni ekonomik düzen içerisinde ortaya çıkan yeni işletmecilik sadece bilişim veya bilgi teknolojileri/sektörü katkıları ile ortaya çıkmış bir modernizasyondan daha öte işin kendisi, insan ilişkileri, iş görme biçimleri ve yaklaşımlarına dair köklü bir paradigma değişimi anlamına gelmektedir. Dijital dönüşüm sürecinde olan veya bu dönüşüme girme hedefine sahil olan şirketlerin bu derinlikte düşünmeleri ve gerekli önlemleri baştan kurgulayıp almaları gerekmektedir.

Nurşen Yılmaz Erginsoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir