Dijital Okuryazarlık – Yetkinlik Eğitimi Programı

Dijital Okuryazarlık – Yetkinlik Eğitimi Programı

Dijital Okuryazarlık - YEP6 ay sürmesi planlanan teorik-pratik uygulamalar içeren Yetkinlik Eğitimi Programı logosu hazır. Sevgili Serkut Kızanlıklı, alanında uzman kişilerle bir araya gelerek oldukça faydalı bir işbirliği ortamı oluşturdu ve başarılı bir organizasyon yönetiyor.

Bu logoyu da gençler çizip anlamlandırmış. Ben çok sevdim. Özellikle renkli, hareketli oluşunu ve tabi renk ve şekillere yüklenen değerli anlamlar var.

Şöyle ki; figürlerin renkliliği programın dil, ırk, din ayrımından uzak her insana açık olduğunu ve çeşitliliğin gücünü ifade ediyor. Gülümseyen emoji ise, programın amacının en sonunda beklentilerin karşılandığında hissettireceği mutluluğu anlatıyor. Ortadaki göz gibi görünen iki noktadan biri kendi hedeflerimizi diğeri ise ortak hedeflerimizi ifade ediyormuş. Bu şekilde düşününce de oldukça yaratıcı ve güzel.

Dijital Okuryazarlık - YEPProgramın çıkış hikayesi de ilgi çekici. Serkut çok güzel yazmış: ‘Salgın döneminde gençler en çok zarar gören kitle oldu. Normal zamanda elde edebildikleri staj, iş deneyimi, okul dışı eğitim ortamlarından uzak kaldılar. Biz ne yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir program çıkardık ortaya.’

Şuan için ücretsiz bir program ve Temmuz ayı itibariyle başarıyla ilerlediğini takip ediyorum. Devamı da önümüzdeki dönemlerde gelecek. Bu programa dahil olamamış olsanız da bundan sonra da yapılması planlanıyor, özellikle gençlere takipte kalmalarını öneririm.

Altı ay sürmesi planlanan Yetkinlik Eğitimi Programı‘nın Dijital Okuryazarlık başlığını birbirinden değerli genç arkadaşlarımla birlikte götürüyoruz.

Bir araya geleceğimiz birbirinden değerli günler için oldukça heyecanlıyım. Ve tabi ki böylesi anlamlı bir etkinlik ve başarılı bir kadro ile birlikte olacağımız için de 😊🙏

Nurşen Yılmaz Erginsoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir